O mnie

k na rowerzeCześć! Mam na imię Kasia.

Na co dzień uczę hiszpańskiego. Od trzech lat zajmuję się również pracą biurową. W tym roku zawiesiłam działalność, wzięłam urlop bezpłatny i w październiku 2015 lecę do São Paulo gdzie rozpocznę rowerowe odkrywanie Ameryki Południowej. Wstępny kierunek to Andy. Ale dokąd uda mi się dojachać, czas pokaże 🙂

Wolny czas najchętniej spędzam aktywnie. Mam za sobą wiele podróży z plecakiem po Europie. I rejs po fiordach norweskich. Byłam również w Egipcie (wolontariat na farmie organicznej) oraz w Maroko (gdzie odbyłam trekking na mój pierwszy czterotysięcznik, czyli najwyższy szczyt Atlasu Wysokiego Jebel Toubkal).

Rower

W 2011 odbyłam moją pierwszą podróż na rowerze z Polski (Sejny) do Turcji (Istambuł). Niezapominanie doświadczenie. Wtedy też zrozumiałam, że rower to jeden z najlepszych środków transportu do odkrywania świata.

Może nie jest zbyt szybki ale pozwala na ogromną swobodę co do kierunku, który w którym chcemy podążać i co do miejsca, w którym chcemy się zatrzymać. Jest dość ekonomicznym środkiem transportu (co przy dłuższych wypadach nabiera znaczenia) w porównaniu do autobusów i samolotów – możemy zrobić tylko tyle kilometrów ile pozwolą nam nasze własne nogi. I trzecia rzecz, zmiana krajobrazu jest tak wolna, że można ją spokojnie podziwiać.

Blog

Nie jestem mistrzem pióra, dużo bardziej cenię sobie kontakt bezpośredni. Nie znam się też za bardzo na aparacie fotograficznym, zdecydowanie wolę oglądanie krajobrazów na żywo. Wszystko o czym piszę na blogu jest subiektywnym spojrzeniem na nowy dla mnie kawałek świata. Jakoże będę jakieś 10 000 kilometrów od domu, aby mieć kontakt z rodziną i przyjaciółmi, otwieram mojego pierwszego bloga. Zapraszam do lektury!

Jak?

Mam ze sobą rower i niezbędny sprzęt do biwakowania. Tam gdzie będzie to możliwe będę korzystała z okazji spotkania się z ludźmi z portalu Warmshowers (WS) i z Couchsurfing (CS)

Zaproszenie

Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Cię, drogi Czytelniku, do uczestniczenia w mojej podróży. Wirtualnie bądź osobiście 🙂